Masáže - Ayurvédská masáž - Masáže, relaxace, masáž doma, kvalitní masáž
Historie a původ Ayurvédské masáže
Ayurvédská masáž je součástí Ayurvédské medicíny, jejíž počátky se datují do doby před více než 5 tisíci let ve starobylé Indii, odkud se dále rozšířila na Srí Lanku. Je dokázáno, že Ayurvéda je nejen mnohem starší než západní medicína, ale i medicína čínská. Někdy se také Ayurvédě přezdívá „ Matka všech léčebných systémů“.
Slovo Ayurvéda pochází ze sanskrtu a je vytvořeno dvěma kořeny, áyus-život, veda-vědění.
Filosofie masáže
Ayurvédská masáž je jedna z prevenčních a léčebných metod, používaných v medicíně a velmi ceněných. Praktiky a techniky jednotlivých masáží byly sepsány na palmových listech a jako velká vzácnost se předávaly z mistra na žáka. Její jedinečnost spočívá v použití rostlinných olejů, které jsou používány samostatně nebo s příměsí listů, květů plodů nebo kůry různých rostlin. Každý olej má své jedinečné vlastnosti, kterých se využívá při léčbě klienta. Tato se odráží od konstituce klienta a ročního období. V Indii masáž byla a na vesnicích stále je, součástí běžného života. Tělesný kontakt není tak odtažitý jako v naší a celé západní kultuře. Lidé se neustále dotýkají, při řeči, za chůze, jen tak.
Masáž má v životě lidí na Srí Lance a v Indii velice významné postavení
Pokud se půjdete podívat do chrámů, zasvěcených bohu Višnu, můžete ho spatřit vyobrazeného jak se oddává masáži, kterou mu poskytuje jeho manželka.
Součástí Ayurvědské medicíny jsou:
Panchakarma a Kaja Kalpa- detoxikační techniky
Ayurvédská masáž
Meditace a Yóga
Fyzické a psychické účinky ayurvédské masáže
Masáž jako denní praxe- není nutné každý den docházet na masáž. Do každodenní masáže započítáváme automasáž nebo tu, kterou nám například poskytne partner. Masáž před koupelí nebo spánkem zklidní naši mysl a připraví tělo ke spánku. Pro lidi, kteří mají se spaním problém se doporučuje masáž nebo automasáž chodidel nebo masáž hlavy.
Masáž jako cvičení- je vhodná hlavně pro lidi s omezenou pohybovou schopností, kdy je pro ně masáž často jediným podmětem ke stimulaci svalů nebo povzbuzení krevního oběhu.
Masáž jako relaxace - po únavném pracovním dni je jemná, relaxační masáž balzámem jak pro tělo, tak pro duši. Masáž chodidel, zad, šíje nebo hlavy uvolňuje svalové napětí, navíc příjemná atmosféra doplněna o různé vonné tyčinky nebo svíčky prospívá celé naší bytosti.
Léčebné účinky- jsou prevencí mnoha onemocnění. Při dnešním moderním způsobu života, stresu, špatné stravě, nedostatku pohybu můžeme masáž využít při některých kožních onemocnění, nespavosti, problémech s krevním tlakem, astmatu a mnoha jiným onemocněním.
Přínos Ayurvédské masáže pro náš organismus
Ayurvédská masáž prováděná pravidelně především uvolňuje napětí těla a mysli. Dále napomáhá trávicímu systému například tím, že reguluje vátu /Plyny/ v těle, řídí jejich cirkulaci a množství. Pracuje s lymfatickým, krevním a nervovým systémem. Zlepšuje sexualitu, odstraňuje únavu, zpomaluje proces stárnutí, zkvalitňuje stav pokožky a má mnoho dalších pozitivních účinků na celý organismus.
Kontraindikace:
Křečové žíly, čerstvé operace, úrazy
Dostupnost: Na dotaz
Cena: 690,- Kč
Fotografie pro vás momentálně připravujeme.