Relaxační masáž, uvolnění při masáži, mobilní masáž, masáž doma - Masáže, relaxace, masáž doma, kvalitní masáž - Povolte si v prohlížeči zobrazování obrázků. Pokud tak neučiníte, nemusíte vidět obsah internetových stránek plnohodnotně! Relaxační masáž
Mobilní masáž, masáž doma, masáž - Masáže, relaxace, masáž doma, kvalitní masáž - Povolte si v prohlížeči zobrazování obrázků. Pokud tak neučiníte, nemusíte vidět obsah internetových stránek plnohodnotně! Masáž u vás doma
Osvěžující péče při masáži, osvěžující masáž, masáž - Masáže, relaxace, masáž doma, kvalitní masáž - Povolte si v prohlížeči zobrazování obrázků. Pokud tak neučiníte, nemusíte vidět obsah internetových stránek plnohodnotně! Osvěžující péče
Uvolňující atmosféra při masáži, uvolňující masáž, masáž, masér - Masáže, relaxace, masáž doma, kvalitní masáž - Povolte si v prohlížeči zobrazování obrázků. Pokud tak neučiníte, nemusíte vidět obsah internetových stránek plnohodnotně! Uvolňující atmosféra

Masáže - Ayurvédská masáž - Masáže, relaxace, masáž doma, kvalitní masáž

Historie a původ Ayurvédské masáže

Ayurvédská masáž je součástí Ayurvédské medicíny, jejíž počátky se datují do doby před více než 5 tisíci let ve starobylé Indii, odkud se dále rozšířila na Srí Lanku. Je dokázáno, že Ayurvéda je nejen mnohem starší než západní medicína, ale i medicína čínská. Někdy se také Ayurvédě přezdívá „ Matka všech léčebných systémů“.

Slovo Ayurvéda pochází ze sanskrtu a je vytvořeno dvěma kořeny, áyus-život, veda-vědění.

Filosofie masáže

Ayurvédská masáž je jedna z prevenčních a léčebných metod, používaných v medicíně a velmi ceněných. Praktiky a techniky jednotlivých masáží byly sepsány na palmových listech a jako velká vzácnost se předávaly z mistra na žáka. Její jedinečnost spočívá v použití rostlinných olejů, které jsou používány samostatně nebo s příměsí listů, květů plodů nebo kůry různých rostlin. Každý olej má své jedinečné vlastnosti, kterých se využívá při léčbě klienta. Tato se odráží od konstituce klienta a ročního období. V Indii masáž byla a na vesnicích stále je, součástí běžného života. Tělesný kontakt není tak odtažitý jako v naší a celé západní kultuře. Lidé se neustále dotýkají, při řeči, za chůze, jen tak.

Masáž má v životě lidí na Srí Lance a v Indii velice významné postavení

Pokud se půjdete podívat do chrámů, zasvěcených bohu Višnu, můžete ho spatřit vyobrazeného jak se oddává masáži, kterou mu poskytuje jeho manželka.

Součástí Ayurvědské medicíny jsou:

Panchakarma a Kaja Kalpa- detoxikační techniky

Ayurvédská masáž

Meditace a Yóga

Fyzické a psychické účinky ayurvédské masáže

Masáž jako denní praxe- není nutné každý den docházet na masáž. Do každodenní masáže započítáváme automasáž nebo tu, kterou nám například poskytne partner. Masáž před koupelí nebo spánkem zklidní naši mysl a připraví tělo ke spánku. Pro lidi, kteří mají se spaním problém se doporučuje masáž nebo automasáž chodidel nebo masáž hlavy.

Masáž jako cvičení- je vhodná hlavně pro lidi s omezenou pohybovou schopností, kdy je pro ně masáž často jediným podmětem ke stimulaci svalů nebo povzbuzení krevního oběhu.

Masáž jako relaxace - po únavném pracovním dni je jemná, relaxační masáž balzámem jak pro tělo, tak pro duši. Masáž chodidel, zad, šíje nebo hlavy uvolňuje svalové napětí, navíc příjemná atmosféra doplněna o různé vonné tyčinky nebo svíčky prospívá celé naší bytosti.

Léčebné účinky- jsou prevencí mnoha onemocnění. Při dnešním moderním způsobu života, stresu, špatné stravě, nedostatku pohybu můžeme masáž využít při některých kožních onemocnění, nespavosti, problémech s krevním tlakem, astmatu a mnoha jiným onemocněním.

Přínos Ayurvédské masáže pro náš organismus

Ayurvédská masáž prováděná pravidelně především uvolňuje napětí těla a mysli. Dále napomáhá trávicímu systému například tím, že reguluje vátu /Plyny/ v těle, řídí jejich cirkulaci a množství. Pracuje s lymfatickým, krevním a nervovým systémem. Zlepšuje sexualitu, odstraňuje únavu, zpomaluje proces stárnutí, zkvalitňuje stav pokožky a má mnoho dalších pozitivních účinků na celý organismus.

Kontraindikace:

Křečové žíly, čerstvé operace, úrazy

Dostupnost Cena Foto

Dostupnost: Na dotaz

Cena: 690,- Kč

Fotografie pro vás momentálně připravujeme.

Objednávka masáže

Pokračovat
Mobilní masáž až k vám domů
Mobilní masáž až k vám domů

Užívejte si příjemnou masáž v pohodlí domova. Nemusíte nikam chodit. Každý se cítí nejlépe ve vlastním prostředí a díky tomu se masáže provádějí u vás doma.

Profesionální masáž dle potřeb
Profesionální masáž dle potřeb

Profesionální masáž se nikdy nemine účinkem. Pociťte i vy ten pocit z opravdové a uvolňující masáže. Rezervujte si termín co nejdříve.

Relaxujte u profesionální masáže
Relaxujte u profesionální masáže

Když je masáž dobře prováděná, tak se u ni může i skvěle relaxovat a odpočívat. Výsledek pak pozná každý na vlastní kůži. A to doslova.

Created by Wallis Media

© 2016 - 2023 Wallis Europe s.r.o.